שתלים

שתלים אשר מכניסים אל תוך הפה נקראים לעתים גם שתלים דנטליים. ישנם מספר יתרונות בולטים ומספר חסרונות בולטים להשתלת שתלים, או כאמור שתלים דנטליים, בתוך הפה של מטופל כלשהו. ראשית, רופא השיניים הוא זה אשר צריך להמליץ אם יש בכלל צורך בכנסה של שתלים אל תוך הפה. שתלים הם למעשה ברגים אשר מכניסים אל תוך הפה ואשר עליהם בונים שיניים. רופא השיניים יכול להמליץ למטופל לעבור הכנסת שתלים אך לפני שהוא ישתיל את השתלים הוא צריך לבדוק מהו המצב הדנטלי ומהו מצב הבריאות הכללית של המטופל אשר משתילים לו שתלים. למשל, חולים אשר יש להם בעיות בריאותיות שונות לא תמיד יוכלו לעבור השתלה של שתלים דנטליים אל תוך פיהם.

 
שתלים עוזרים מאוד לייפות את הפה מבחינה אסתטית, כאשר יש צורך בכך, אך לא כל אחד חייב לעבור הכנסת שתלים משום שישנם פתרונות דנטליים נוספים. לבירור אילו פתרונות נוספים יש כאשר חסרות שיניים בפה ניתן להתייעץ עם רופא השיניים אשר יפרוש בפניכם את כל הפתרונות האפשריים לבעיה.
 
שתלים יכולים להחזיק מעמד זמן רב בתוך הפה – אפילו עד עשרים שנה עד שיש צורך להחליף אותם. על מנת שהשתלים יחזיקו זמן רב בתוך הפה יש ללכת אל רופא השיניים למעקב ולשמור על השתלים לפי הוראותיו של רופא השיניים. היתרון של הכנסת שתלים הוא שהם עמידים מאוד והם מאיכות גבוהה ביותר. החסרון של הכנסת שתלים היא שהמטופל עלול לשלם כשמונת אלפים עד עשרת אלפים שקלים עבור הכנסת שתל בודד אל תוך פיו. אין ספק כי אנשים רבים אינם יכולים להרשות לעצמם מבחינה כלכלית לעמוד בהוצאות הכבדות. אלה אשר כן יכולים להרשות לעצמם את הטיפול לא פעם כן ייבחרו, כאמור בהמלצתו של רופא השיניים, לבצע הכנסת שתלים ולשפר את מראה השיניים שלהם בצורה ניכרת ואת מראה החיוך שלהם.
 
שתלים מכניסים לתוך הפה כאשר פיו של המטופל או המטופלת מורדמים בהרדמה מקומית. ההליך אינו נחשב לכואב בצורה יוצאת דופן. כך שמי שמוכן ורוצה לעבור את התהליך של הכנסת שתלים בהחלט לא צריך להתייחס לשיקול הכאב ולעבור את התהליך של השתלת שתלים.