מרפאת שיניים 

מרפאת שיניים היא קורת גג שמאחדת תחתיה לא מעט בעלי מקצועות וביניהם רופאי שיניים, סייעות שיניים, אורתודנטים אשר אחראים על יישור שיניים, שינניות ולעתים גם טכנאי שיניים אם בתוך המרפאה יש גם מעבדה. המטרה של בעלי מקצועות אלו היא לשמור על בריאות השן שלכם ועל בריאות השיניים של ילדיכם. ישנן מספר פעולות שונות אשר מבצעים בעלי המקצוע אשר עובדים בתוך מרפאת שיניים: מצד אחד הם מסבירים למטופלים כיצד לשמור על שיניהם בצורה הטובה ביותר, כיצד יש לצחצח שיניים, כיצד יש להעביר חוד דנטלי בפה בצורה נכונה, מסבירים מאיזה גיל צריך לצחצח שיניים לילדים ואיך למנוע עששת, אך פעולות הסברתיות הן רק חלק קטן מעבודתם. בנוסף לפעולות הסברתיות הם עוסקים גם בפעולות מניעה. למשל, יישור שיניים לילדים יכול למנוע מהם מספר גדול של בעיות שיניים לא נעימות בעתיד. הפעולה האחרונה שמבצעים היא כמובן טיפול בבעיות: סתימת חורים, עקירת שיניים, התאמת כתרים או שיניים תותבות וכן הלאה.

מרפאת שיניים הוא מקום אשר כולו סובב סביב הפה וסביב הגיינת הפה. כשם שאנו שומרים על הבריאות שלנו באופן כללי כך יש לשמור גם על הגיינת השיניים. כאמור לעיל, בכל שאלה שיש לנו בנוגע לשיניים שלנו ובנוגע לבריאות השיניים אנו יכולים לפנות עמה אל מרפאת שיניים ולקבל תשובה מצויינת. לא פעם הטיפים השונים, גם הפשוטים ביותר, שנקבל בביקור שלנו אל מרפאת שיניים, יכולים להיות שווים הרבה מאוד ולמנוע מאיתנו כאב ואי נעימות בעתיד. למשל, אם נקשיב להנחיות שאנו מקבלים בביקורים בתוך מרפאת שיניים נוכל בקלות למנוע עששת לילדים שלנו ואף לנו, המבוגרים.
 
מרפאת שיניים הוא המקום שיש לפנות אליו לא רק אם רוצים הדרכה בנוגע לבריאות השן אלא, כאמור, שמתעוררת כל בעיה. השיניים של הילדים עקומות? השן כואבת משום שיש בה חור? הגיע הזמן לעקור את שיני הבינה? נשברה שן ויש צורך להדביק אותה? המקום שאליו צריך לפנות הוא כמובן מרפאת שיניים. אתם יכולים לבחור האם אתם רוצים לגשת את מרפאת שיניים של אחת מקופות החולים אליה אתם שייכים או להחליט אל לגשת אל מרפאת שיניים פרטית.