שתל

המון אנשים נזקקים לעבור השתלת שיניים. שתל בשיניים בעצם ממלא מקום של השן החסרה, שתל הוא בעצם בורג המתחבר לתוך הלסת ומעליו תפאורה של שן רגילה. שתל בפה אמור להחליף מקומה של שן אחת חסרה, במקרים בהם חסרות יותר משן אחת רופאי השיניים שמים תותבת באיזור בו חסר, בונים גשר של שתלים, הבנוי משני ברגים פחות או יותר, ועליו תפאורה של כמה שיניים. שתל בעצם ממלא את החסר, ישנם מקרים בהם חסרות אחת מהשיניים הקדמיות, דבר המהווה בעיה אסתטית, שקשה לחיות איתה, לפעמים יש פגישות חשובות בעבודה, או אפילו בחברה הקרובה, לא נעים כשחסרה שן בפה, מתביישים לחייך, לאכול נורמלי, שתל במקום השן החסרה יפתור את הבעיה. 

שתל בעצם ממלא מקום מבחינה אסתטית ובעצם עוזר לשימוש תקין עם השיניים בפה. רוב האנשים מתאימים לביצוע החזרת שתל לפה, אלה שלא נמצאים מתאימים, לרוב אינם מתאימים בשל בעיות בריאותיות אחרות המקשות על הליך החדרת שתל. השתלת שתל בפה היא הליך כירורגי אומנם פשוט יחסית, אך עם זאת בעל סיכונים, כמו זיהום, פגיעות בעצב וכד'. אנשים בעלי בעיות לחץ דם, סכרת לא מאוזנת, אנשים שצורכים אלכוהול וסיגריות בכמות מרובה וכו'. טוב לדעת שבמצבים בהם נהיה חייבים לעקור שן, נוכל להחליף אותה באמצעות שתל שימלא מקום ראוי וגם יטשטש או בעצם יעלים את החוסר מבחינה אסתטית. 
 
חשוב לזכור כי שתל הוא בורג שמוחדר למקום החסר בו אין שן ועליו בונים תפאורה שדומה לשן רגילה. כאשר אנו עוברים הליך זה, חשוב יותר מכל מצב אחר, לשמור על היגיינת הפה, כדי לא ליצור הצטברויות חיידקים שיובילו לדלקות בחניכיים, או בעיות אחרות. אנשים חושבים שבגלל שקיים שתל, לא חשוב לשמור עליו כמו על שיניים רגילות אבל יותר חשוב לשמור על שתל, אפילו משמירה על שיניים רגילות. לא משנה אם קיימים שתלים או שיניים רגילות חשוב לשמור על היגיינת הפה ובכלל על ניקיון השיניים כדי למנוע, טיפולים אצל רופא שיניים, טיפולים שעולים כסף רב וכאלה שאנו לא אוהבים לעשות בדרך כלל.