כתר לשיניים

כתר לשיניים הוא טיפול אשר מתבצע אצל רופאי השיניים אשר אנשים רבים נאלצים לעבור אותו על מנת לחזק את השיניים שלהם וכמו כן מסיבות אסתטיות שונות. רופאי שיניים שמים כתר לשיניים בפיו של המטופל לא פעם כחלק מתהליך של שיקום הפה או שיקום השיניים. אם השיניים הינן חלשות מאוד ונפגעו כתוצאה מטיפולי שיניים רבים או נפגעו כתוצאה ממחלה דוגמת עששת רופאי שיניים לא פעם יחליט לשים כתר לשיניים.

כתר לשיניים לעתים עשוי מכמה חומרים שונים. לכל חומר שממנו עשוי כתר לשיניים ישנם יתרונות וישנם חסרונות. כאשר מבצעים כתר לשיניים בקשו מרופא השיניים שיסביר לכם מה הם ההבדלים בין סוגי החומרים השונים ועל איזה כתר לשיניים הוא ממליץ עבורכם. ישנם כתרים לשיניים אשר עשויים מחרסינה וישנם כתרים לשיניים אשר עשויים מתכת. ניתן לשפר את המראה החיצוני של כמה שיניים או לשפר את המראה של שן אחת בלבד באמצעות כתר לשיניים עשוי מחרסינה. מלבד החומרים אשר הוזכרו לעיל ישנם חומרים נוספים אשר משמשים לבנייה של כתר לשיניים.

כתר לשיניים כדאי לעשות אצל רופא שיניים שאתם סומכים עליו ושאתם סומכים על איכות הטיפול שלו. ככל שרופא השיניים הוא מוצלח יותר כך טיפולי השיניים השונים שהוא עושה יהיו באיכות גבוהה יותר. ישנם אנשים אשר בוחרים לעשות כתר לשיניים אצל מרפאת שיניים פרטית. אנשים אחרים בוחרים לבצע כתר לשיניים או טיפולי שיניים אחרים הקשורים אל שיקום הפה והשיניים אצל רופאי שיניים אשר עובדים במרפאות שיניים אשר שייכות לאחת מקופות החולים. כתר לשיניים אשר עשה רופא שיניים לא כל כך מוצלח יכול להיות "נפילה" גדולה ולגרום נזק אסתטי ואף נזק נוסף לשיניו של המטופל. לכן בחירת רופא השיניים בביצוע כתר לשיניים או פעולות אחרות של שיקום השיניים והפה היא בחירה מהותית וחשובה מאוד ואין לזלזל בה.

כתר לשיניים יכול להיות גם כתר זמני וגם כתר קבוע. עם זאת, ישנם חסרונות לביצוע כתר לשיניים שהינו זמני. אם רופא השיניים המליץ על ביצוע כתר לשיניים זמני אל תשכחו להחליף אותו ולא להשאיר אותו בפיכם תקופה ממושכת מדי. כדאי לשמוע מרופא השיניים על סוגיות נופסות אשר קשורות להכנסה של כתר לשיניים.