פה ולסת

פה ולסת הם איזורים מאוד חשובים בגוף ובמיוחד בפנים. פה ולסת משמשים אותנו רבות בתקשורת עם הסביבה ומעבר לזה לפעמים אפילו ככלי עבודה. חשוב מאוד כי פה ולסת ייראו טוב והכי חשוב יהיו במצב בריאותי תקין. היות והאיברים פה ולסת משמשים אותנו הרבה במהלך היום יום חשוב לשמור עליהם היטב, אנו אוכלים עם הפה ולכן חשוב לשמור על ניקיון הפה והשיניים, אנו מדברים עם הפה ולכן חשוב לדאוג שיהיה ריח נעים מהפה. המון רגשות מובעות דרך הפה, ולכן הוא איזור מאוד חשוב ומשמעותי בפנים. אנשים רבים סובלים באיזורי פה ולסת משיניים עקומות או לסת עקומה, חורים בשיניים, פצעים בפה, והמקרים עוד רבים.

 פה ולסת דורשים הרבה תעסוקה ותשומת לב במהלך היום יום, אם באכילה, שתייה, דיבור, הבעה, ואפילו אינטימיות. לכן המון אנשים מבקרים אצל רופאי שיניים מידי פעם בפעם בכדי לבדוק שהכל תקין, שאין חורים, ואין צורך בסתימות טיפולי שורש, שתלים ואפילו יישור שיניים. חשוב לשמור על פה ולסת כי הם עיקר הפנים. קשה להתנהל כאשר אנו חסרי ביטחון בגלל שהשיניים שלנו עקומות, וקשה בכלל כשהאיזור הזה בפנים איננו אסתטי ותקין. פה ולסת דורשים השקעה מרובה וחשוב להקשיב לצרכיהם, אם כואבת השן, רצוי שלא להזניח ומיד ללכת לבדוק ולטפל אם צריך, כדי שהמצב לא ידרדר. ככל שמזניחים את השיניים לא משנה מאיזו סיבה, מגיעים למצב בו משלמים הרבה יותר על השאננות.

המון אנשים השאננים לגבי מצב הפה שלהם, מגלים כי יכלו להציל את עצמם אם היו עושים דברים אחרת, קודם לכן. פה ולסת הם איזור שאסור לשחק איתו ולהתמהמה, כל יום שעובר הוא משמעותי למצב פה ולסת. ילדים רבים נולדים עם לסת עקומה, או שיניים עקומות והוריהם נוטים לטפל בזה בשלב מוקדם כדי לתקן, ומרכיבים גשר ליישור שיניים או רסן ליישור הלסת. פה ולסת שעוברים בדיקה שגרתית וביקורת אחת לכמה חודשים, תמיד יהיו במצב טוב, כיוון שהיד על הדופק, והם נבדקים תמיד. כך לא מקבלים הפתעות באיזורי פה ולסת שיכולים לעלות לנו המון.