טיפולי שיניים בהריון

טיפולי שיניים בהריון הם דבר חשוב. מומלץ לבצע טיפולי שיניים בהריון, טיפולים שאינם מסובכים, טיפולים לשמירה על היגיינת הפה. לא מומלץ לבצע טיפולי שיניים בהריון שיש בהם מורכבות, כמו ניתוחים, שתלים וכד'. היות ואלו מצבים שעלולים ליצור זיהומים ודלקות, ויכולים להביא לצריכת אנטיביוטיקה דבר שאינו מומלץ כל כך בתקופת הריון. טיפולי שיניים בהריון, יכולים לכלול ניקויי שיננית, וטיפולים קלים ובכלל לשמור על השיניים ועל הניקיון שלהם כדי שחלילה לא נגיע למצב של דלקות חניכיים, חניכיים אדומות, או נסיגת חניכיים. טיפולי שיניים בהריון חשובים מאוד, מחקרים רבים הראו שיש קשר בין דלקות בחניכיים ללידה מוקדמת, הפלות ולידה של עובר במשקל נמוך. 

הרבה נשים מבצעות טיפולי שיניים בהריון, ללא חשש. את טיפולי השיניים המורכבים יותר, אם יש הן דוחות לתקופה שלאחר הלידה. ישנם טיפולים שעדיף לחכות ולעשות אותם אחרי. עם זאת חשוב לבצע טיפולי שיניים בהריון, שנחשבים לטיפולים קלים יותר, ומומלץ עוד יותר לשמור על היגיינת הפה. נשים בהריון נוטות לחשוב כי טיפולי שיניים בהריון הם דבר מזיק, או לא מומלץ ובכלל לחלק מהן אין זמן לזה, בין הבחילות והבדיקות הריון וכד'. אך הדבר אינו נכון דווקא חשוב ומומלץ לשמור על ניקיון הפה, לבצע טיפולים, ולשמור על השיניים, כמו שצריך גם בלי ההיריון. טיפולי שיניים בהריון צריכים להיעשות ולא להידחות לאחר ההיריון. 

נשים צריכות לבצע טיפולי שיניים בהריון, לא משנה אם במרפאת שיניים פרטית או מרפאת שיניים ציבורית, דרך קופת חולים. טיפולי שיניים בהריון יעזור לשמור על מצב בריאותי טוב בשיניים ללא דלקות חניכיים מיותרות או אדמומיות לא רצויה. חבל לסבול מדלקות חניכיים, כשגם ככה ההריון מכביד מבחינה פיזית. טיפולי שיניים בהריון ושמירה על השיניים ועל מערכת הפה חשובים מאוד במיוחד בהריון, כשההורמונים משתוללים וקורים כל מיני דברים מבחינה פיזית, גם לאחר ההריון לא חסרים סימנים, כמו נשירת שיער וחולשה. כל אישה בהריון צריכה לשמור על עצמה מכל הבחינות בשביל עצמה ובשביל העובר, במיוחד בנושא הפה שהוא איזור חשוב, שיניים יהיו תמיד המסגרת של הפנים. 

יש לבדוק טוב לפני שבוחרים במרפאה או ברופא המטפל באישה ההרה. ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית שיניים למטופלים שעבורם הטיפול היה הרסני ולא איכותי. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר באישה הרה, צריך לדעת להיזהר ולהיות מכוסים ברגע האמת עם ביטוח נכון, וכן עם ליווי משפטי איכותי ומקצועי.