אסתטיקת שיניים

אסתטיקת שיניים היא דבר משמעותי מאוד לאנשים רבים. מי מאיתנו לא היה רוצה לחייך ותוך כדי החיוך לחשוף פה מלא בשיניים בריאות, שיש להן גם מראה בריא. אסתטיקת שיניים באה לידי ביטוי בתחומים רבים ובפעולות שונות שאנו עושים, וכמו כן רופאי השיניים, השינניות, סייעות השיניים, טכנאי השיניים והאורתודנטים על מנת לשמור על בריאות השיניים שלנו ועל אסתטיקת שיניים.

 
אסתטיקת שיניים אצל רבים מאיתנו מתקשרת בצורה אסוציאטיבית אל בריאות ולא רק ליופי. שיניים יפות יותר ואסתטיות נראות בריאות ונהפוך הוא: שיניים בריאות נראות אסתטיות ויפות. לכן, לא פעם שמירה על אסתטיקת שיניים היא גם שמירה על שיניים בריאות.
 
אסתטיקת שיניים כוללת בין היתר פעולות שונות ליישור שיניים. ניתן להתרשם ברחבי רשת האינטרנט מתמונות שונות אשר מציגות שיניים לפני תהליך של יישור שיניים ואחרי התהליך של יישור שיניים. ניתן לראות שלאחר שהשיניים עברו תהליך יישור על ידי אורתודנט הן נראות אסתטיות ויפות יותר פי כמה. אנשים אשר מתביישים לחייך משום שהשיניים שלהם בולטות יותר, משום שיש להם רווח בין השיניים, משום שסגירת הפה שלהם היא עקומה, משום שהשיניים שלהם עולות זו על זו או משום שהשיניים צומחות בצורה מעט עקומה יכולים לחייך בפה מלא לאחר שעברו תהליך יישור. אין ספק כי יישור שיניים תורם מאוד לתהליך של אסתטיקת שיניים.
 
אסתטיקת שיניים כוללת כמובן גם שיטות שונות להלבנת שיניים. כיום ישנן שיטות שונות להלבין את השיניים גם באופן ביתי וגם בתוך מרפאת שיניים. שיניים לבנות נחשבות לאסתטיות ולבריאות. על מנת לשמור על אסתטיקת שיניים אנו יכולים למשל לצחצח שיניים עם מגוון משחות מיוחדות שאמורים להלבין את השיניים שלנו, ללעוס מסטיקים שאמורים לעזור לנו להלבין את השיניים או לגרגר עם סוגים מסויימים של מי פה שאמורים להלבין את השיניים שלנו.
 
אסתטיקת שיניים כוללת גם ניקוי שיניים. אין ספק כי כאשר אנו מחייכים אנו רוצים שהסובבים לנו ייראו שיניים נקיות ואסתטיות. כדי לשמור על שיניים נקיות יש לצחצח שיניים פעמיים ביום ולהעביר חוט דנטלי בשיניים שלנו לעתים קרובות. זה גם שומר על בריאות השן וגם שומר על אסתטיקת שיניים.