שיקום שיניים

 

שיקום השיניים היא למעשה שם גג למספר גדול של טיפולי שיניים שונים אשר מטרתם של כל הטיפולים האלה היא להביא למצב של שיקום השיניים ולמצב של שיקום הפה. אנשים רבים סובלים ממצב ירוד של השיניים שלהם. לעתים דבר זה נגרם בשל הזנחה של התחום הדנטלי: אי הקפדה על צחצוח שיניים, על העברת חוט דנטלי בין השיניים, על שטיפת הפה עם מי פה, אכילת מאכלים מתוקים ולא בריאים לשיניים ושתיית כמות גדולה מאוד של שתייה מתוקה מאוד ומזיקה לשיניים. בגלל הזנחה של התחום הדנטלי יכולות להיווצר בפה לא רק חורים בשיניים אלא גם מחלות מזיקות כמו עששת ומחלות דומות. שיקום שיניים מבצעים לעתים גם בגלל תאונה מסויימת שבגללה נפגעו השיניים ובגללה המטופל איבד שיניים. ישנן סיבות נוספות אשר בגללן רופאי השיניים מבצעים בפיהם של המטופלים פעולות שונות של שיקום השיניים.

שיקום השיניים ניתן לבצע באמצעות טיפולי שיניים שונים וטיפולים אורתודנטיים שונים בהתאם לצרכים של כל מטופל ומטופל. ישנם מטופלים אשר במסגרת שיקום השיניים ושיקום הפה שלהם ייעברו תהליך של הכנסת מספר שתלים דנטליים אל תוך פיהם. שתלים דנטליים הם למעשה מעין ברגים אשר מכניסים אל תוך הפה בטכניקה מסויימת ועליה משחזרים את השן. הכנסת שתלים דנטליים ופעולות נוספות של שיקום השיניים עלולות להגיע לעשרות אלפי שקלים. לפני שעוברים פעולות שונות של שיקום השיניים כדאי להתייעץ עם רופא השיניים איזו שיטת טיפול היא המתאימה ביותר עבורכם. כמו כן, בקשו מרופא השיניים שיסביר לכם את החסרונות ואת היתרונות של כל שיטת טיפול שעוזרת לבצע שיקום השיניים בפה שלכם.

שיקום השיניים אינה מתבצעת רק על ידי הכנסת שתלים דנטליים אלא גם על ידי כתרים, על ידי הכנסת שיניים תותבות, על ידי יישור שיניים אורתודנטי ועל ידי מגוון פעולות נוספות. ניתן לבצע שיקום השיניים גם במרפאת שיניים פרטית וגם במרפאת שיניים של אחת מקופות החולים. מי שמבצע שיקום השיניים לא פעם חש עלייה ניכרת בבטחון העצמי שלו משום שלאחר טיפולי השיניים הוא יכול לחייך ולחשוף את השיניים הבריאות והיפות שלו. לכן אנשים רבים מוכנים לשלם את המחיר ולהנות מהתוצאה של שיקום השיניים.