רפואת שיניים 

 רפואת שיניים כוללת לא מעט תחומים ולא מעט בעלי מקצועות. כל בעלי המקצועות האלו שומרים על בריאות השיניים שלנו, שומרים על אתסטיקת השיניים שלנו ועל דרכים להפוך את השיניים שלנו ליפות יותר וכמובן עוסקים ברפואה מונעת. רפואה מונעת היא חלק בלתי נפרד מכל רפואה וכמו כן חלק בלתי נפרד מרפואת שיניים.

 
רפואת שיניים עוסקת ברפואה מונעת על מנת למנוע התפתחות של מחלות שיניים ולמנוע התפתחות של מחלות חניכיים שונות. רופאי שיניים ממליצים למטופלים להגיע פעם בחצי שנה לביקור במרפאת שיניים. סוג זה של רפואת שיניים עוזר מאוד למנוע מחלות ועוזר למנוע הדרדרות בבעיות שיניים שונות. כאשר המטופל נפגש עם הרופא שלו פעם בחצי שנה הרופא למעשה יכול לאתר בעיות קטנות אשר בעתיד יכולים להתפתח לבעיות מהותיות יותר. רפואת שיניים מונעת כוללת גם מספר גדול של טיפים אשר מעניקים רופאי שיניים ושינניות למטופלים שלהם. אם הם מצחצחים שיניים בהקפדה כל יום, מעבירים חוט דנטלי, מגרגרים עם מי פה ודואגים לא לאכול מאכלים מסויימים המטופלים יכולים לשמור מאוד על בריאות השיניים שלהם. למעשה רפואת שיניים מונעת הינה משמעותית וחשובה מאוד.
 
רפואת שיניים כוללת מספר רב של פעולות שונות אשר רובן קשורות לריפוי ולא רק לרפואה מונעת. רפואת שיניים כוללת למשל סתימת חורים למי שיש לו "חור" בשן. כמו כן, רפואת שיניים מטפלת במי שנשברה לו חלק מהשן ויש צורך להדביק לו שן חדשה. רפואת שיניים כוללת כמובן עקירות שיניים, בין אם מדובר בעקירת שן בינה או בין אם מדובר בעקירת שן אחרת שיש עמה בעיה כלשהי. כמו כן, רפואת שיניים כוללת הכנסת שתלים שונים או התאמת שיניים תותבות לפיו של המטופל או לפיה של המטופלת.
 
רפואת שיניים, כאמור לעיל, כוללת לא מעט בעלי מקצועות. ישנו אורתודנט אשר אחראי על יישור שיניים, הן אצל מבוגרים והן אצל ילדים. כמו כן, ישנו את רופא השיניים אשר עוסק בחלק המרכזי של רפואת שיניים. לצדו פועלת סייעת השיניים. ישנה כמובן גם שיננית אשר אחראית על ניקוי שיניים. כל בעלי המקצועות האלו עוסקים בתחומים הקשורים אל רפואת שיניים.