שיניים 

שיניים הינן עצמות אשר נמצאות בפה, הן של בני האדם והן בפה של חיות רבות ושונות בטבע. אנו, בני האדם, משתמשים בשיניים שלנו על מנת לאכול ועל מנת לרסק את האוכל המוצק אשר נכנס לפינו כדי שיהיה לנו קל יותר לעכל אותו. שיניים, הינן עצמות שיש להן משמעויות רבות נוספות בתרבות שלנו והן מתקשרות בין השאר לבריאות ולאסתטיקה. אנו מקפידים מאוד לשמור על בריאות שיניים ועל המראה החיצוני של השיניים שלנו. זוהי הסיבה שאנו משקיעים סכומי כסף גדולים ברפואת שיניים, ביישור שיניים, בהלבנת שיניים, בשיקום שיניים, בהדבקת שיניים ובעוד מספר גדול מאוד של פעולות. כאשר אנו מבחינים בשיניים ישרות ובשיניים לבנות אנו לרוב חושבים, כאמור לעיל, על בריאות ועל יופי.

 
שיניים הן עצם אשר יש כל הזמן יש לדאוג להן ולשמור עליהן על מנת למנוע כאבים ולמנוע מחלות שיניים שונות. רופאי שיניים ממליצים לצחצח שיניים, לפחות פעמיים ביום בבוקר ובערב על מנת לשמור על בריאות השיניים. ישנם רופאי שיניים אשר מקווים כי המטופלים שלהם יצחצחו שיניים אחרי כל ארוחה. כמו כן, רופאי שיניים ממליצים לא לאכול מאכלים רכים ומלאי סוכר אשר יכולים לגרום ללא מעט בעיות משום שהם נדבקים לשיניים. הכוונה במאכלים אלו הם מאפים רכים דוגמת קורסונים או סוכריות טופי. כמו כן, רופאי שיניים ושינניות, אשר אחראיות על ניקוי השיניים ועל שמירה נכונה של השיניים, ממליצים להעביר חוט דנטלי בתוך הפה לפחות פעם ביום על מנת להפטר משאריות מזון.
 
שיניים הן חשובות ביותר ועל כן יש לשמור על בריאות השיניים כבר מגיל צעיר. רופאי שיניים ממליצים להביא את הפעוטות אליהם לביקור כבר עם צמיחת השיניים הראשונות. כמו כן, על אחריותם של ההורים לחנך את ילדיהם לצחצח שיניים מגיל צעיר ולהתרגל לצחצוח השיניים. זוהי נקודה מעט בעייתית משום שישנם ילדים אשר מתעצלים לצחצח שיניים פעמיים ביום. עם זאת, בעזרת חינוך נכון והתעקשות של ההורים ניתן למנוע בעיות שיניים רבות וביניהם עששת, או חורים שונים בשיניים. לטיפים נוספים לשמירה על בריאות השיניים פנו אל רופאי שיניים.