גשר לשיניים

המון אנשים ובמיוחד ילדים סובלים משיניים לא ישרות, בתהליך החלפת השיניים משיני חלב לשיני בשר, הפה והלסת עוברים שינויים והשיניים צומחות באופן שונה לפעמים. ילדים ששיניהם צמחו עקום לרוב ירכיבו גשר לשיניים. גשר לשיניים נבנה על השיניים אם העליונות או התחתונות או שתיהן יחד, ותפקידו ליישר אותם. גשר לשיניים יושב על השיניים תקופת מסוימת בה, הוא מותח את כל השיניים שאינן ישרות ומחזיר אותם למוטב. המון אנשים הודו להוריהם על כך שדאגו להרכיב להם גשר לשיניים בעודם ילדים ודאגו לאסתטיות הפיות שלהם. שיניים הן דבר חשוב, הן המסגרת של הפה ולכן חשוב שיהיו ישרות ואסתטיות. ואם אפשר להרכיב גשר לשיניים וליישר אותם למה בעצם לא לעשות זאת. 

כששינוי וטיפול הם אפשריים המצב הרבה יותר קל לעומת דברים שלא ניתן לשנות או קשה מאוד לשנות. שיניים ניתן לשנות, להחליף, להלבין, ליישר, הטכנולוגיה התפתחה רבות בתחום השיניים מה שנותן יתרון לכולם. אם נולדת עם שיניים ישרות זכית אם לא, אל דאגה ניתן לשנות ובקלות. גשר לשיניים מורכב לילדים בתחילת גיל העשרה, לאחר שצמחו כל שיני הבשר שהחליפו את שיני החלב ומבנה השיניים החדש קיים, ניתן ליישר אותם על ידי גשר לשיניים. בדרך כלל לא נוטים להרכיב גשר לשיניים, כשהן עוד לא צמחו, צעד זה גורם לילד להישאר עם הגשר הרבה יותר זמן וחבל. גשר לשיניים אינו דבר נעים כשהוא נמצא בפה, השיניים נמתחות כדי להגיע למצב ישר, והליך זה כואב, קשה ללעוס ולאכול כראוי ובכלל השיניים מורגשות בגלל עובדה זו יותר. 
 
גשר לשיניים הוא פתרון מעולה והיחידי ליישור שיניים, אם הבעיה אינה בשיניים והלסת אינה ישרה ישנו גם פתרון לזה. ישנם המון טכניקות ליישור הפה הלסת והשיניים בהם ניתן להשתמש ולפתור בעיה זו בקלות וגם לא בזמן ארוך מידי. גשר לשיניים ניתן להרכיב אצל כל רופא שיניים כמעט ואצל אלו שמתעסקים בנושא זה בפרט. יש לבדוק ולהתעניין לפני שפונים לרופא מסוים וגם להתייעץ במחירים על גשר לשיניים וסוגיו השונים הקיימים ו/או הצבעים שהילד רוצה יותר.