טיפול שיניים

 כולנו זקוקים מידי פעם בפעם לקבל טיפול שיניים. אם טיפול שיננית, אם בדיקה שגרתית, אם סתימה, עקירה, טיפול שורש, כתר, שתלים וכד'. שיניים הן דבר פגיע קצת יותר משאר האיברים היות ונעשה בהם שימוש מתמיד, אכילה, שתייה דיבור והבעות פנים ולכן הן ניזוקות יותר. חשוב מאוד לשמור על השיניים, על ידי צחצוח וניקוי עם חוט דנטלי, חשוב ללכת לטיפולי שיננית כל כמה חודשים ולעבור בדיקות שגרתיות אצל רופא השיניים כדי לוודא שהחניכיים השיניים וכלל הפה במצב בריאותי טוב. אנשים שלא עוקבים אחר הפה והשיניים שלהם, ייאלצו לעבור טיפול שיניים או סדרת טיפולי שיניים תלוי במצבם. 

טיפול שיניים יכול להיות קצר ותכליתי גם לא יקר, כשהמצב עוד בסדר וישנם תיקונים קטנים, כמו סתימה או שתיים, כשהמצב אחרת טיפול שיניים אחד לא יספיק ונצטרך לקבוע סדרת טיפולי שיניים אצל הרופא, גם המחיר יהיה בהתאם. טיפול שיניים יכול להיות פשוט וחיצוני ויכול להיות מעמיק וחודרני, שוב הכל תלוי במצב, אם הזנחנו אם טיפלנו והפסקנו וכד'. טיפול שיניים הוא חשוב מאוד ומכריע לעיתים, במצבים מסוימים, ככל שהוא נעשה בזמן הנכון הוא מקצר לנו תהליך ארוך יותר או טיפול שיניים נוסף. טיפול שיניים הוא נושא חשוב, אף אחד לא רוצה לסבול מכאבי שיניים בלתי פוסקים, שחוזרים על עצמם ומוציאים אנשים מדעתם, חשוב לטפל. ניתן לעבור טיפול שיניים במרפאת השיניים בקופת החולים או במרפאות השיניים הפרטיות. 
 
המון אנשים מפחדים לעבור טיפול שיניים, סוג של חרדה מרופא שיניים, במיוחד ילדים. ישנם פתרונות לכך, שמרגיעים את המטופל עם היכנסו לחדר הטיפולים, ומשרים אווירה נינוחה ופחות מלחיצה או מפחידה בזמן הטיפול. לילדים ישנו הפתרון של גז צחוק, שמרגיע גם הוא ועוזר לילדים להירגע. טיפול שיניים לא אמור להפחיד, אין טיפול שיניים היום שמתבצע ללא הרדמה מקומית, ככה שהתחושה בפה נעלמת ולכן לא מרגישים את מהלך הטיפול. יש להתעמת עם הפחדים שלנו, במיוחד בפחדים מטיפולי שיניים, כדי שלא נגיע למצב שאנו צריכים להחליף כמעט את כל הפה, הליך יקר ומיותר כשאפשר לעשות אחרת.