טיפולי שיניים 

 

טיפולי שיניים עוזרים לנו לשמור על השיניים שלנו במצב בריאות אופטימלי. אנו יכולים לבחור האם לקבל טיפולי שיניים בתוך מרפאת שיניים פרטית או שמא לקבל טיפולי שיניים במרפאת שיניים אשר שייכת לאחת מקופות החולים. כמובן ששאם אנו אנו בוחרים באפשרות השנייה אנחנו צריכים ללכת אל מרפאת שיניים אשר שייכת באופן ספציפי לקופת החולים שלנו. ישנם אנשים מסויימים אשר בוחרים לעבור טיפולי שיניים במרפאות פרטיות משום שהם מכירים שם את הרופא המטפל או שהם סומכים עליו יותר. עם זאת, ישנם כמובן גם רופאים אשר מבצעים טיפולי שיניים ברמה גבוהה מאוד במרפאות השיניים של קופות החולים. טיפולי שיניים במרפאות פרטיות עולות לעתים כסף רב. בפועל, ישנן מרפאות שיניים פרטיות אשר מציעות הנחות שונות ללקוחות מסויימים או שמלכתחילה אינן גובות מחיר גבוה כל כך.

 
טיפולי שיניים הינם חיוניים לשמירה על השיניים שלנו. עם זאת, על מנת לא להגיע למצב בו אנו נזקקים לעבור טיפולי שיניים רבים אנו יכולים לעשות כמה פעולות שונות אשר יגנו על השיניים שלנו. הדבר הראשון הוא חשוב ובסיסי, אך אנשים רבים עדיין לא מבצעים אותו כהלכה: זוהי כמובן סוגיית צחצוח השיניים. רופאי שיניים ממליצים לנו לצחצח שיניים בבוקר ובערב כל יום. למקפידים במיוחד הם ממליצים לצחצח את השיניים אחרי כל ארוחה. כמו כן, על מנת למנוע חורים בשיניים ולהגיע למצב בו יש צורך לעבור טיפולי שיניים לא כל כך נעימים יש להקפיד להעביר גם חוט דנטלי בשיניים. כמו כן, כדאי גם לשטוף את הפה עם מי פה אשר עוזרים למנוע עששת.
 
טיפולי שיניים לילדים הם לא פעם דבר נפוץ משום שהם מרבים לשתות שתייה מתוקה ולאכול ממתקים שונים. מחובתם של ההורים להשגיח על מה שילדיהם מכניסים לפה. כדאי שהילדים לא יוכלו סוכריות טופי ולא יוכלו מאפים אשר נדבקים אל השיניים. כמו כן, יש להקפיד כבר מגיל צעיר מאוד שהילדים יצחצחו שיניים ויידאגו לשמור על הבריאות הדנטלית שלהם. חשוב שהילדים לא יירדמו בלילה עם בקבוק שתייה מתוקה דבר שבהחלט יכול להוביל אותם אל מרפאת השיניים ולגרום להם לעבור מספר רב של טיפולי שיניים.