שיננית


 שיננית וחיוניותה לבריאות הדנטלית שלנו

שיננית היא אשת מקצוע שהוכשרה לנקות חניכיים ומרווחי שיניים. ישנן 2 תכניות ניקיון שניתן לעשות אצל השיננית. את הראשונה ניתן לצרוך באופן יזום על ידיכם, או דרך הפנייה מרופא השיניים שלכם. השנייה נקראת 'ניקוי עמוק', ואותה ניתן לצרוך דרך מומחה חניכיים.

ניקוי שיניים סטנדרטי

בניקוי שיניים סטנדרטי עוברת השיננית על מרווחי שיניים, בקווי התפר שבין החייך לשן, בין כתרים ושחזורים לשיניים שלמות, ועוד. מטרת הטיפול – הסרת אבנית ושיירי מזון שטרם התהוו אליה. ניקוי זה מומלץ מאד לבצע באופן יזום מדי חצי שנה עד שנה לשמירה על הגיינת השיניים, להבטחת מנשך שיניים נקי, וכמובן למניעת עששת ככל שהדבר עולה בידכם.

ניקוי עמוק

לטיפול זה אנו מופנים באמצעות מומחה חניכיים. מטרתו היא לזהות מקומות בהם הצטבר לכלוך עמוק על מנת להסיר אותו עם מקדדים חדים מיוחדים שיכולים לחדור לשם. בכך, ניתן להציל את השן שסובלת מעומק כזה של לכלוך ולמנוע מצבים של עקירה או עקירה כירורגית שלה. יצוין כי רופא ששולח פציינטים לעקירה הוא מומחה החניכיים, ולכן ניקוי עמוק חיוני מאד בשביל לפסוק סופית האם הבעיה בגינה פניתם אליו הייתה לכלוך או בעיה של דלקת המצריכה עקירה.

כך תזהו שיננית טובה ואיכותית

שיננית שעבודתה טובה ותוצאותיה צפויות להיות טובות היא שיננית שמשתמשת בכלים השונים במגע יציב, כזה שמספק את המענה הדרוש להוצאת האבנית אך מאידך לא גורם לכאבי יתר ולדימום רב. פעמים רבות, נדמה לנו שאם הטיפול כאב, סימן שהמצב שלנו היה רעף ואנחנו בדרך הנכונה לשיקום. זה לא בהכרח כך. כאשר כאשת מקצוע היא עושה את מה שצריך, הכאב צריך להיות מינימלי ומורגש קלות בלבד, ולא להתפתח לכיוון של פצעי שריטות ודימומים כדבר שבשגרה. על פי רוב, דווקא תוצאה של טיפול שלא הורגש ככואב תהיה רעננה ונוחה יותר.

כך תדען שאתם צריכים שיננית

כאשר יש לכם תחושה של מזון כלוא מבעד לחריצי השיניים,
כאשר אתם מצחצחים אך עדיין לא מרגישים שהפה נקי: סימן מובהק לאבנית בפה.
כביקורת תקופתית – כפי שצוין בפתיח (אחת לחצי שנה עד שנה).
ביקורת דנטלית קבועה וביצוע פעולות להסרת אבנית כאשר עולה חשד שהיא קיימת בפיכם מצריכים ביקור אצל שיננית. במקביל לעבודת הצחצוח האישית, היא משלימה את שצריך ברמה הפנימית ודואגת לכם לחלל פה נקי אשר ניתן להתנהל עמו בלי לחוש שונה מכך.
 
למידע נוסף אודות שיננתי וטיפולי שיניים משמרים נוספים ניתן לפנות לסדרי סמייל