ציפויי חרסינה


 

 

ציפויי חרסינה מעניקים פתרון אסתטי לשיניים בעלות פגמים שונים, כמו למשל שיניים שמשחירות כתוצאה מחבלה או שחיקה, שיניים עקומות שלא מצריכות טיפול אורתודנטי, שיניים שאינן אחידות באורך, סגירת רווחים וכן הלאה.

 
ציפויי החרסינה הם למעשה קליפות העשויות מחרסינה דקה, המיוצרות במעבדת שיניים. תהליך של ציפוי שיניים נערך בשני שלבים: השלב הראשון הוא השחזת השיניים. בשלב זה, משחיזים שכבה דקה מאד של בין 0.5 לבין 0.8 מ"מ מהשיניים. ההשחזה היא כה עדינה לכן עדיין נותרים בשכבת האמייל ולא חודרים לשכבת הדנטין שהיא שכבה פנימית יותר, כל זאת בניגוד להשחזה לקראת כתר, שבה משחיזים 1.5 עד 2 מ"מ.
 
השלב השני בתהליך של ציפוי שיניים הוא שלב ההדבקה. ההדבקה מתבצעת באופן מקצועי והיא משלימה את אותה שכבת השן שהושחזה, כך שיוצרים שן בצבע ובצורה הרצויה והמתאימה ביותר.
שלב ההדבקה והציפוי של השן מתבצע אך ורק על גבי קדמת השיניים ובחלק החיצוני בלבד, מה שמאפשר המשך תחזוקה וטיפול רגיל כבשל שיניים רגילות ובריאות.
 
ציפויי חרסינה וציפוי שיניים הוא תהליך עדין מאד ולכן יש חשיבות גבוהה לביצוע איכותי ומדויק של הטיפול. רופא השיניים המטפל והמעבדה המבצעת צריכים להיות בעלי ניסיון עשיר, מיומנות ויכולות אומנותיות ויתר על כן, גם לקיים שיתוף פעולה תמידי על מנת להצליח בתהליך כולו ולהביא לתוצאות הטובות ביותר.
 
חשוב לבצע בחירה קפדנית ומשכילה של מרפאת ומעבדת השיניים, כאשר אתם מתעניינים בציפויי חרסינה, כמו גם לבצע הדמיה לפני תהליך ההשחזה של השיניים כדי לראות מה תהיינה התוצאות.
הטיפול של ציפויי החרסינה הוא אחד הטיפולים המבוקשים בעולם, זאת הן בשל התוצאות המדהימות של הטיפול והן עקב עליית המודעות למראה שיניים אסתטיות ויפות.
 
פרטים נוספים אודות מעבדת השיניים, ניתן למצוא בהמשך.