מעבדת שיניים


 מעבדת שיניים

מעבדת שיניים הינה מעבדה אשר עובדים בתוכה טכנאי שיניים. טכנאי שיניים עובדים בתוך מעבדת שיניים ולא בתוך מרפאת השיניים עצמה, כמו רופאי שיניים, שינניות, סייעות שיניים, אורתודנטים  ושאר בעלי המקצועות אשר שומרים לנו על השיניים, משום שאת עבודתם הם אינם יכולים לבצע בתוך פיו של המטופל או בתוך פיה של המטופלת. בתוך מעבדת שיניים מתאימים טכנאי שיניים שתלים שונים לפיהם של המטופלים ומתאימים שיניים תותבות במדיוק לפיהם של המטופלים. על מנת להפוך להיות טכנאי שיניים אין צורך בתואר אקדמי. טכנאי השיניים אשר מאיישים את מעבדת השיניים לומדים לקראת תעודה במשך מספר חודשים. ישנם רמות שונות של טכנאי שיניים אשר מתארים את רמת המומחיות שלהם. בין ה"תארים" השונים ניתן למצוא תארים כגון טכנאי שיניים אמן, או טכנאי שיניים מומחה וכן הלאה.

בתוך מעבדת שיניים עושים פעולות נוספות מלבד התאמת שיניים תותבות. בתוך מעבדת שיניים מתאימים למטופלים שונים באופן אישי לפי צורת הפה שלהם, גם כתרים וגם סדים. מעבדת שיניים עוסקת בעיקר בחלק האסתטי של השיניים ועוסקים פחות ברפואת שיניים. או במילים אחרות, לא מרפאים מחלות בתוך מעבדת שיניים ולא עוסקים בהסברה ובפעולות שונות של רפואת שיניים מונעת.

מעבדת שיניים כאמור, מתאימה למטופלים סדים שונים לשיניים שלהם. סדים הם למעשה מגיני שיניים אשר ניתן לשלוף אותם מהפה בקלות. ספורטאים שונים משתמשים בסדים על מנת להגן על השיניים שלהם בכל מצב. בתוך מעבדת שיניים יתאימו בצורה הטובה ביותר את הסדים לפיהם של המטופלים או לפיהם של הספורטאים. כמו כן, ישנם סדים לשיניים אשר גם אותן מתאימה באופן אישי לכל מטופל מעבדת שיניים אשר נועדו לצרכים אורתודנטיים. דהיינו, לצרכים של יישור שיניים. ישנם גם סדים אשר עוזרים להלבין את השיניים וגם אותם מתאימים באופן אישי לפה של כל מטופל ומטופל. בדרך כלל המטופלים אינם עובדים ישירות עם מעבדת שיניים אלא עם מרפאת שיניים. מרפאת השיניים היא זו אשר מזמינה את הסדים, את השתלים או את השיניים התותבות ממעבדת השיניים ומטכנאי השיניים אשר עובדים בתוך מעבדת שיניים.

אתם מוזמנים לקבוע עוד היום תור במרפאה שלנו, אנו מנהלים יומן תורים מקצועי ומקבלים כל פניה ובקשה לקביעת תור/שינוי מועד טיפול בזמן מהיר ונותנים מענה מהיר ואיכותי לכל לקוח.