כתרים לבנים


 
 
 
 
כתרים לבנים

כתרים לבנים הם פתרון מתקדם בתחום אסתטיקת הפה. אם בעבר חלק מהחיוך שלנו היה בגוון שחרחר, משום סתימות וכתרים – היום הוא יכול להיות לבן כולו. כתרים בשיניים העשויים מחומר הנקרא ניקל היו נפוצים לשימוש בקרב מרפאות שיניים, והיוו פתרון טוב לסתימה של חורים ובעיות דנטליות. שימוש בכתרים אלו היה רווח גם באוכלוסייה המבוגרת שהגיעה למרפאות השיניים וכן ילדים. בקרב כל סוגי המטופלים במרפאות השיניים, הייתה תוצאה זהה - השיניים היו בריאות יותר, אך המראה אסתטי נפגם. חומרי הכתרים היו בולטים לעין ופוגמים בחיוך ובמראה הכללי של הפה. כתרים לבנים הם הפתרון העדכני אשר משלב חומרים איכותיים לפתרון בעיות דנטליות וגם שומר על חיוך נקי ויפה.

יתרונות כתרים לבנים

כתרים לבנים מביאים עמם כמה יתרונות. תחילה, היתרון הבולט הוא היתרון האסתטי. החיוך שלנו נשאר יפה ולבן. יתר על כך, כתרים לבנים יכולים להשתלב טוב בין השיניים, משום שהם מגיעים בצבע שן טבעי. שיניים בעלות כתרים לבנים לא יבלטו מעל שיניים ללא כתרים, ולהפך. שנית, כתרים לבנים חדישים לא עשויים מחומר הנקרא ניקל שמעלה רגישות בקרב מטופלים. כתרים רגילים שהיו עשויים מניקל היו מעוררים רגישות בחלל הפה בקרב מטופלים שרגישים לכך. כיום, כאשר רובנו חשופים לחומר הזה עוד מגיל צעיר, אנו עלולים לפתח אליו רגישות מסוימת. לכן, כתרים לבנים פותרים את בעיית רגישות היתר הזו – פשוט משום שהם אינם עשויים מחומר זה.
יתרון נוסף ומשמעותי, בעיקר עבור הורים וילדיהם, הוא העובדה שכתרים לבנים אינם פוגעים בשורשי שיני החלב של ילדים. כאשר ילדים מגיעים לטיפול כתרים בשיניים, החשש הוא לא רק המפגע האסתטי, אלא הפגיעה הקשה בשורשי השיניים. כתרים רגילים עשויים לפגוע בשורש, ולמנוע צמיחה של השיניים הקבועות בגילאים מאוחרים. כתרים לבנים טרומיים לא פוגעים בשורשי שיני החלב, ולא יפריעו לשיניים החדשות לצמוח בעתיד. 

אל תוותרו על כתרים לבנים

אם אתם חוששים מטיפול כתרים בשיניים הקרב ובא – אל דאגה. מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים שלכם בכל הקשור לכתרים לבנים. זכרו כי האופציה בה בחרו בעבר בטיפולי כתרים בשיניים בצבע שחור וכסוף כמעט ופגה מן העולם. יותר ויותר מרפאות שיניים משתמשות בחומרים חלופיים, ויותר רופאי שיניים מודעים לאסתטיקת הפה. רופאי שיניים בימינו רוצים לשמור גם על בריאות הפה שלכם וגם על מראה אסתטי וחיוך יפה. לכן רופאי שיניים כיום יוכלו לומר לכם פה אחד – כתרים לבנים הם הפתרון האולטימטיבי בשבילכם.