יישור שיניים


 

חיוך יפה ושיניים ישרות הפכו להיות סמל ליופי, אך מרבית האנשים לא ניחנו בשיניים ישרות מלידה. יש בעיות שונות שיכולות להופיע כגון שיניים בולטות, שיניים עקומות, רווחים בין השיניים, חוסר התאמה בין הלסתות, שיניים כלואות ועוד. טיפול של יישור שיניים, שנקרא בשפה הרפואית אורתודנטיה, מטרתו לטפל בבעיה וליישר את השיניים בהתאם למבנה הלסת והפה.

 

יישור שיניים הוא טיפול רווח בקרב בני נוער וילדים בכל העולם, אך כיום, ניתן לראות יותר ויותר מבוגרים שפונים לבצע יישור שיניים וזאת לא רק בגלל המודעות ההולכת וגוברת של אסתטיקה ויופי, אלא גם עקב פיתוחים ושיפורים באמצעים עימם מיישרים שיניים. בניגוד לעבר, כיום אפשר למצוא מגוון של אמצעים שיכולים להיות נסתרים מהעין ולכן למנוע מבוכה או לקבל מראה אסתטי יותר במהלך הטיפול, הן בקרב הצעירים והן בקרב המבוגרים.

 

אמצעי יישור שיניים שונים:

 

·         טבעות מתכת- האמצעי המוכר והותיק ביותר וידועות גם ביעילותן הרבה בביצוע של יישור שיניים באופן מיטבי. ישנם כמה סוגי גדלים של טבעות מתכת ואפשר להוסיף להם גומיות צבעוניות על מנת לעטר אותם.

·         טבעות שקופות- עשויות מחומרים פלסטיים ומבצעות פעולה זהה לטבעות המתכת, אך יתרונן הוא שהן כמעט נעלמות מעין. עם זאת, לאורך זמן הן עלולות להצהיב, על כן האורתודנט דואג להחליפן מדי תקופה.

·         טבעות פנימיות- ממוקמות בחלק הפנימי של השיניים, מה שמאפשר להן להיות בלתי נראות לחלוטין. סוג הטיפול הזה פופולארי בעיקר בקרב מבוגרים שרוצים להסתיר את הטיפול.

·         אינביזליין- פלטה שקופה שמיוצרת בהתאמה למבנה השיניים.

 

 

ישנם עוד אמצעים רבים ליישור שיניים שאפשר לשמוע עליהם במרפאה, מתוך מטרה להתאים את הטיפול האופטימלי ביותר לכל מטופל. כל שיטת יישור יכולה להשפיע על אורך הטיפול, ועל כן, לעיתים גם פרמטר זה נלקח בחשבון. טיפול של יישור שיניים יכול לנוע בין שנה לשלוש שנים ולעיתים יכול להשתנות במהלך הטיפול, בהתאם לתוצאות.

 

יישור שיניים הוא טיפול שמתאים לכל גיל. לצעירים מומלץ להתחיל טיפול בין גיל 8 ל- 10 שנים ומבוגרים יכולים לפנות בכל עת. כיום המרחק ביניכם לבין שיניים ישרות ומושלמות הוא קצר במיוחד. קבעו פגישה במרפאת השיניים עוד היום ותוכלו להבטיח לעצמכם חיוך נהדר שיאיר את כל הסובבים אתכם.