השתלת שיניים בשיטת ALL ON 4


 השתלת שיניים בשיטת  ALL ON 4למחוסרי שיניים בלסת

אתם מחוסרי שיניים באחת הלסתות? אמרו לכם שלא תוכלו לעשות שתלים כי אין לכם מספיק עצם? יש לזה פתרון! בשיטת ALL ON 4 אתם יכולים להסדיר מנשך שיניים שלם על שתלים חזקים! כיצד זה קורה? האם זה מתאים לכל מי שהוא מחוסר שיניים בלסת? 

על שיטת ALL ON 4 והמכניזמים עליה היא מתבססת

ALL ON 4 הנה שיטה לסידור כל השיניים בפה באמצעות שתלים גדולים. בשל גודלם, הם לא מושמים בלסת אחד אחד, אלא 4 בלבד. הם יהוו את היסודות למנשך הלסת כולו. על פי רוב, כאשר מגלים כי למועמד להשתלה אין מספיק עצם, הדבר מתרחש בלסת העליונה בחלק האחורי. זהו האזור הכי קרוב לאף, ובמיוחד לסינוסי האף. בשל כך, ברבות השנים הם שוחקים את העצם ואז הפתרון הוא מילוי עצם באמצעות הרמת סינוס. אבל הלסת העליונה מכילה גם חלק קדמי מרוחק מהאף, ובדרך כלל הוא נותר שלם, עם כל או רוב העצם הנדרשת בפנים. לכן, בשיטת ALL ON 4 שמים 2 שתלים על החלק הקדמי ביותר של אזור זה, ואת ה- 2 הבאים באזור יותר אחורי, אך עדיין בחלק הקדמי החזק של המנשך. הטריק בשיטה הוא שאת 2 השתלים האחוריים מטים לכיוון החלק החלש, ללא העצם. לכן, שיטה זו נקראת בשפה העברית "שתלים בהטייה". בזכות ההטייה של השתלים כל יסודות הפה חזקים ואין צורך בשתלים נוספים PER שן שעומדת להיות מושמת בפה שלכם.

על השיניים התותבות של שיטת ALL ON 4

בחבילה של שתלי ALL ON 4 מגיעות, ברמת העיקרון, שיני פלסטיק. רוב רופאי השיניים אינם ממליצים על כך אם המטופלים נוהגים לאכול מזונות קשים כמו לחם קשיח או אגוזים. ההמלצה היא לעבור לשיני חרסינה בתוספת תשלום. בכך, אתם יכולים להרשות לעצמכם לאכול כל סוג של מזון מבלי לחשוש מהעתיד לבוא. השיניים, יש לציין, מחוברות זו לזו ומוטמעות ישירות על השתלים אשר לגביהם הוסבר בפרק הקודם של מאמר זה.

שיקום פה יעיל ואיכותי

עד פיתוח השתלת שיניים בשיטת ALL ON 4, הסתמכו מחוסרי השיניים על טיפול ארוך ורב פרוצדורות בשם "שיקום פה" אשר כלל השתלת עצם (לעתים עם הרמת סינוס) וביצוע השתלים כמה חודשים מאוחר יותר. השתלת שיניים בשיטת ALL ON 4 מאפשרת לכם לסיים עם סאגת ההשתלה בטיפול אחד וליהנות ממנשך חדש, עמיד ויפה לטווח ארוך.