השתלת שיניים ביום אחד


 כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד היא שיטת טיפול חדישה בעוסקת בשתלים לאחר עקירה. כידוע, עקירת שן היא תהליך כואב לא תוך כדי התהוותו אלא לאחר שההרדמה מתעוררת. הפצע עמוק, מדמם ולא ניתן לעשות שום פעולה דנטלית יזומה כל עוד הוא פתוח, בוודאי שלא לצחצח שיניים. ברם, אם מטרת העקירה היא הטמעת שתל, ייתכן כי לא תחושו ולו ביום כאבים אחד: ניתן להטמיע על הפצע הפתוח שתל קבע! כיצד זה נעשה, והאם זה מתאים לכל פציינט? מיד נדע.

שינוי בגישת השתלות שיניים הביא לטיפול חד יומי

בעבר, סברו עיקר המומחים הדנטליים כי השתלת שיניים ביום אחד אינו צעד אחראי, שכן יש לתת לחייך להיסגר. כיום, רוב המטפלים סבורים בדיוק להיפך: סגירת החייך הפצועה מהעקירה יכולה להתבצע הכי טוב כשהשתל מותקן כאשר הפצע טרי. בדרך זו, החייך מתקשה ומתייצבת סביב השתל כפי שהיא עשתה בעבר סביב שורשי השיניים וחוזרת לתפקד כמו במצבה הקודם טרם העקירה

בדיקה שישנה מספיק עצם בלסת

זו הבדיקה שהמועמדים לטיפול השתלת שיניים ביום אחד צריכים לעבור בשביל לדעת אם הם מתאימים לטיפול. במידה ולא נמצאה מספיק עצם, יש לגשת למרפאה פעם נוספת ולדאוג שתתבצע השתלת עצם. בדרך כלל, כאשר חסרה עצם בלסת זה קורה במנשך העליון האחורי ליד סינוסי האף. עם השנים, הם "נוגסים" בעצם ועושים אותה יותר דקה ופחות עמוקה. יצוין כי העצם הקדמית של המנשך העליון בדרך כלל אינה נפגעת מתהליך זה, ולכן רוב האנשים הסובלים מחוסר עצם כנראה עקרו שן במעלה הפה בחלק האחורי. במידה וגם לכם זה קרה, הטיפול הנדרש הוא הרמת סינוס סגורה או פתוחה על פי החלטת הרופא, השתלת עצם לאחר שהוא הורם וכעבור מספר חודשים – ביצוע השתל.

ביצוע טיפול הטמעת שתל ביום אחד

הטיפול, ככל שיש לכם מספיק עצם, הנו מאד פשוט לביצוע. הרופא ישתמש בסורק דנטלי ובתוכנת מחשב ייעודית שישרטטו לו היכן בדיוק יש לעשות את השתל, כולל ממדים של השתל בפועל. בכך, אתם לא תהיו בניסיון, אלא כלקוחות בטוחים שיצאו מהמרפאה עם שתל תקני על החייך. השתלה ממוחשבת גורמת לטיפול להתבצע בדייקנות, כשהשתל מתפקד בדיוק כמו השן לשעבר של המטופל, עם 100% יציבות. הטיפול מתבצע לאחר העקירה. ובמסגרתו השתל מוברג למיקום הוצאת השורש. חלקו העליון נותר חשוף בשן, עליו ניתן להטמיע כתר או תותב אחר.