השתלות דנטליות


 השתלות דנטליות – הפתרון המיטבי להטמעת כתרים ותותבים במקום שיניים עקורות

השתלות דנטליות מהוות את האופציה הטובה ביותר כבסיס להטמעת כתרים ושיניים תותבות. ניתן אמנם לקבל טיפול של שיניים תותבות ישירות על חייך השן העקורה, אך זה יוצר לא מעט אי וודאות בלעיסה, שעה שהשן התותבת מתנדנדת ועלולה ליפול אל מול פריטי מזון קשים. רק כאשר יש שתל מתחת לשן התותבת היא תהיה חזקה ויציבה. לרוב, כאשר מיישמים שתל בשן, בונים כתר חרסינה או זירקוניה המתפקד כאביזר לעיסה קבוע.

אפשרויות להשתלות שיניים

ניתן להשתיל שיניים בכמה דרכים: השתלה ביום אחד (עם העקירה), השתלת 4 שיניים תותבות על מערך שתלים מחובר, והשתלה במובנה המסורתי על בסיס מילוי עצם למטופלים עם עצם חסרה, ולעתים הרמת סינוס כצעד מקדים. הדרך המתאימה לכם תיקבע על ידי רופא שיניים שייעזר בצילומים ובאבחונים שונים על מנת להסיק מהו המצב בפה שלכם ומה צריך לעשות על מנת להטמיע בו שתלים קבועים.

השתלות שיניים ביום אחד

השתלות דנטליות מסוג זה מאפשרות למטופל שהסדיר את עקירת השן שלו לסגור גם את השתל בו ביום, על הפצע הפתוח. הדבר יוצר יתרונות רבים מאד עבורו: הפצע לעולם לא נפתח, לא מתבטא בפרצי דם וגם לא כואב. השתל משמש אמנם כאמצעי דקירה והטמעה בתוך החייך אבל הוא גם משמש כעוצר-דם בשל כך שהוא נמצא על הפצע, ממש בקו הפריצה. התוצאה היא טיפול לא כואב והתעוררות מהרדמה ללא כאבים גם כן.

השתלת ALL ON 4

השתלה זו מאפשרת לכם להטמיע 4 שיניים תותבות על מטריצה של 4 שתלים, אחת ליד השנייה. ניתן לקבל החלטה שעל אחד המיקומים, או כולם, יוטמע כתר. השתלת שיניים בשיטת ALL ON 4  מצריכה 2 מיקומים בחלל הפה, בהם העצם תקינה ולא חסרה. המטריצה מוטמעת ויושבת חזק גם במיקום בו העצם לא הייתה טובה. המשמעות היא שניתן להעמיס שם כתר או שן תותבת באין מפריע, וללא חשש מנדנוד או נפילה.

השתלה סטנדרטית על בסיס מילוי עצם והרמת סינוס

השתלה זו מהווה את האולדסקול של תחום ההשתלות. מתבצע צילום של האזור שעבר עקירה ועל פיו ניתן לפענח עצם טובה או מחסור בעצם. בדרך כלל בלסת העליונה תהיה חסרה עצם. לעתים מדובר במחסור קל המצריך מילוי בלבד, אך לעתים המחסור כה קשה עד כי הסינוסים של האף נהפכים למכשול של ממש עבור העצם. לכן, מבצעים הרמת סינוס כדי שניתן יהיה למלא את הוואקום בחומר מילוי עצם.