הלבנת שיניים או בעצם הבהרת שיניים


 
 
הלבנת שיניים/הבהרת שיניים
 
הצבע של השן מורכב משתי שכבות: השכבה הפנימית היא הדנטין, וצבעה צהוב כהה, והשכבה החיצונית היא זגוגית השן שצבעה לבן. ככל שהשכבה של זגוגית השן תהיה עבה יותר, כך הצבע הצהוב של הדנטין יהיה פחות נראה לעין, והצבע הכולל של השן יהיה לבן יותר.
 
בעוד שחלק מהאנשים נהנים מצבע שיניים לבן ובוהק, לאחרים צבע השיניים יכול להיות כהה או צהוב יותר. חשוב להבין שצבע השן יכול להשתנות לאור גורמים רבים ומגוונים אשר מתקיימים בתקופת היווצרות השיניים שמתרחשת משלהי התקופה העוברית ועד לגיל 18.
 
גורם אחד שיכול להשפיע על צבעה של השן הוא נטילה של תרופות שונות, בין אם של בעל השיניים או בין אם נטילה של תרופה במהלך הריון או הנקה. גורם נוסף לשינוי צבעה של השן הוא לכלוך חיצוני, כמו למשל כתמי ניקוטין, אבנית, כתמי משקאות כהים (קולה, תה, קפה) ועוד. נוסף על כך, עם הזמן יכולה להיווצר שחיקה של השיניים או חבלה וכתוצאה מכך צבעה של השן יכול להפגע.
 
כיום ניתן לבצע הלבנה/הבהרה של השיניים באמצעות טיפולים חדשניים שמבטיחים צבע שיניים בהיר ויפה יותר. במהלך טיפול ההלבנה, חומר פעיל מחמצן את השכבה הפנימית של השן, השכבה הצהובה בשם הדנטין ובאמצעות כך מתבצעת הלבנה של השיניים.
 
ניתן לבצע הלבנת שיניים באופן עצמי, אך יש לזכור שכל טיפול, גם טיפול של הלבנת שיניים יכול להוביל לתוצאה בלתי רצויה, לכן מומלץ וכדאי לפנות לרופאי שיניים מומחה על מנת לקבל את הטיפול המתאים והטוב ביותר עבור השיניים שלכם. כמו כן, רופאי השיניים ממליצים לבצע את הלבנת השיניים רק לאחר סיום טיפול כללי לטיפול הפה וכן, לאחר טיפול שיננית שיסיר את הלכלוכים החיצוניים שהצטברו על השן כמו האבנית והכתמים השונים.
 
היתרונות בהלבנת שיניים דרך מרפאת שיניים מקצועית הוא כאמור, תוצאות טובות יותר, אך במרפאת שיניים, בניגוד לטיפול ביתי, אפשר גם להלבין את השיניים באופן סלקטיבי, כך שמי שיש לו רק כמה שיניים בעלות גוון כהה יותר, יוכלו לקבל מענה הולם.
 
גם אתם יכולים היום להנות משיניים לבנות וחיוך לבן ויפה כמו של חברים מסביבכם. בעזרת טיפול הלבנת שיניים/הבהרת שיניים מקצועי במרפאת שיניים איכותית, החלום של חיוך לבן ומושלם כבר מעבר לפינה.